Czuwaj ! 

Serdecznie zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Niepodległościowej “Śladami Niepodległości”.

Termin: 12 września 2020 r.
Lokalizacja : Rybnik – Boguszowice Stare, “Ogród Farski” ul. Małachowskiego 18

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne poniżej.

To już trzecia edycja naszego festiwalu. Po raz kolejny pragniemy gościć harcerzy i skautów z całej Polski. W tym roku szczególnie zapraszamy także osoby spoza środowiska harcerskiego, młodzież oraz osoby dorosłe. Festiwal odbędzie się na boguszowickiej, plenerowej scenie. Udział w festiwalu jest całkowicie bezpłatny.
 
Festiwal jest doskonałą okazją do manifestacji patriotyzmu, popularyzacji piosenki harcerskiej i patriotycznej, propagowania twórczości harcerskiej, uświadamiania historii Polski i walk o jej niepodległość oraz poznania środowisk harcerskich, wymiany doświadczeń między nimi.
 
Każdy solista/zespół/drużyna prezentuje na festiwalowej scenie 2 piosenki:
  • Jedną o tematyce harcerskiej (lub turystycznej)
  • Drugą o tematyce patriotycznej (niepodległościowej)
 
Występy oceniane są osobno dla kategorii harcerskiej i kategorii otwartej – przeznaczonej dla osób nie związanych z harcerstwem, a także w kategoriach wiekowych zgodnie z regulaminem.

Dla najlepszych w każdej kategorii czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Po zakończeniu przesłuchań konkursowych odbędzie się rozdanie nagród wraz z koncertem laureatów, a tuż po nim koncert gwiazd festiwalu.
 
Podczas trwania festiwalu na jego terenie będzie działać kilka stref:
  • Strefa Harcerska – gdzie będziecie mogli uczestniczyć w harcerskich grach, zabawach, wymienić się doświadczeniami z innymi drużynami oraz organizacjami harcerskimi, tutaj również możecie w ciekawy sposób zaprezentować swoją drużynę
  • Strefa Historia – będziecie mogli zobaczyć wystawy historyczne, zagrać w historyczne gry planszowe, przebrać się w stroje z różnych epok i poznać historię Polski
Regulamin festiwalu.

Formularz zgłoszeniowy.
 
Termin zgłoszeń na festiwal upływa 31 sierpnia 2020r.
 
Żeby być na bieżąco obserwujcie naszego Facebooka.

Do zobaczenia na festiwalu,
Harcerki i harcerze BSSK “Ślady”
 

 

ofphin logo