Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej i Niepodległościowej “Śladami Niepodległości”

To już trzecia edycja plenerowego festiwalu na którą pragniemy zaprosić harcerzy i skautów z całej Polski z różnych organizacji harcerskich. W tym roku szczególnie zapraszamy także osoby spoza środowiska harcerskiego, młodzież oraz osoby dorosłe, grupy szkolne, młodzieżowe. Festiwal odbędzie się na boguszowickiej, plenerowej scenie „Ogrodu Farskiego”. Udział w festiwalu jest całkowicie bezpłatny.

Festiwal jest doskonałą okazją do manifestacji patriotyzmu, popularyzacji piosenki harcerskiej i patriotycznej, propagowania twórczości harcerskiej, uświadamiania historii Polski i walk o jej niepodległość oraz poznania środowisk harcerskich, wymiany doświadczeń między nimi.

Występy oceniane są osobno dla kategorii harcerskiej i kategorii otwartej – przeznaczonej dla osób nie związanych z harcerstwem, a także w kategoriach wiekowych zgodnie z regulaminem.

Dla najlepszych w każdej kategorii czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Po zakończeniu przesłuchań konkursowych odbędzie się rozdanie nagród wraz z koncertem laureatów, a tuż po nim koncert gwiazd festiwalu.

Podczas trwania festiwalu na jego terenie będzie działać kilka stref:

Strefa Harcerska – otwarta dla wszystkich strefa gdzie będziecie mogli uczestniczyć w grach i zabawach przygotowanych przez harcerskie środowiska, wymienić się doświadczeniami z innymi drużynami oraz organizacjami harcerskimi, tutaj również możecie w ciekawy sposób zaprezentować swoją drużynę.

Strefa Historia – prezentacja stoisk przygotowanych przez pasjonatów  historii, instytucje, grupy rekonstrukcyjne, będziecie mogli zobaczyć wystawy historyczne, zagrać w historyczne gry planszowe.

Strefa Gra – w czasie trwania festiwalu będzie trwać historyczna gra miejska dla wszystkich, którzy zechcą odwiedzić festiwal.

Strefa Biwak – strefa otwarta od piątku godzina 17:00 do niedzieli do godziny 10:00. W tej strefie będziecie mogli zorganizować sobie biwak z własnymi namiotami lub skorzystać z naszych namiotów. Do dyspozycji w strefie zaplecze sanitarne z prysznicami, umywalniami oraz namioty świetlicowe podgrzewane.

Strefa Kuchnia (całodniowy dostęp do strefy) – możliwość zakupienia, zamówienia obiadu lub innych posiłków, ciągły dostęp do wody, wrzątku, kawy, herbaty, podgrzania posiłku.

 

Zgłoszenia uczestników do 27 maja 2022 r. 

Ogłoszenie listy wykonawców zakwalifikowanych do II etapu  – 31 maja 2022 r.

Przesłuchania finałowe odbędą się 11 czerwca 2022 r.  

Miejsce przeglądu: Rybnik – Boguszowice Stare, “Ogród Farski” ul. Małachowskiego 18

KONTAKT: 

Maciej Liszka (+48) 733 344 755 lub bssk@slady.org.pl

(koordynator  Boguszowickiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Ślady”)

 

Karol Chwastek 32 438 79 69

(koordynator z ramienia Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności)

 

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne poniżej.

Regulamin festiwalu.

Formularz zgłoszeniowy.

 
 

ofphin logo